Укр | Рус | Eng

 

Коротка інформація про Інститут

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України (до 1997 року – Інститут національних відносин і політології НАН України) утворено рішенням Президії Академії наук України 11 грудня 1991 року.

Інститут створений з метою поглибленої і всебічної розробки проблем, що набули особливого значення з проголошенням незалежності України. Йдеться про сучасну динаміку політичних інститутів і процесів, співвідношення політики і етнонаціональних відносин, необхідність вироблення нових парадигм етнонаціонального розвитку, запобігання конфліктності в етнонаціональній сфері, моделювання оптимальних варіантів етнополітики, технології управління сферами політичних і міжетнічних відносин, здійснення експертизи законопроектів, державних і недержавних програм розвитку в різних сферах суспільного життя.

В Інституті здійснюється підготовка кадрів вищої кваліфікації, діють аспірантура і докторантура.

Інститут підтримує широкі міжнародні зв’язки, бере участь у здійсненні спільних дослідницьких проектів з українськими і зарубіжними науковими установами та громадськими організаціями, веде активний діалог з представниками різних політичних партій, рухів, конфесій щодо оптимальних шляхів подальшого розвитку України.

 

Журнал
"Наукові записки"

3 (89)
Наукові записки 3 (89)

Новини

Круглий стіл, присвячений Міжнародному дню рідної мови.
21 лютого 2018 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України відбувся організований Радою національних спільнот України Круглий стіл, присвячений Міжнародному дню рідної мови та підведенню підсумків Всеукраїнського конкурсу «Квітни мово – зірнице слово».
Шаповал Ю.І., Золотарьов В.А. «Гільйотина України»: нарком Всеволод Балицький і його доля. Шаповал Ю.І., Золотарьов В.А. «Гільйотина України»: нарком Всеволод Балицький і його доля.
Вийшла з друку монографія Шаповал Ю.І., Золотарьова В.А. «Гільйотина України»: нарком Всеволод Балицький і його доля»
Шаповал Ю.І. Торкнутись історії. Шаповал Ю.І. Торкнутись історії.
Вийшла з друку монографія Шаповал Ю.І. “Торкнутись історії”

Анонси подій

Публічна лекція Миколи Юрійовича Рябчука: «Залежність від шляху і коридор можливостей. Чи має шанс Україна вирватися з патримоніальної парадигми?»
26 лютого 2018 р. за сприяння Київського офісу Інституту Кеннана та Програми ім. Фулбрайта в Україні відбудеться публічна лекція старшого наукового співробітника відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України М.Ю. Рябчука «Залежність від шляху і коридор можливостей. Чи має шанс Україна вирватися з патримоніальної парадигми?».
VІІ Конгрес політологів "Цивілізаційне самовизначення України наприкінці ХХ - початку ХХІ ст."
23 березня 2018 року в Інституті політичних і етнонацільнальних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України відбудеться VІІ Конгрес політологів "Цивілізаційне самовизначення України наприкінці ХХ - початку ХХІ ст."
Всесвітній конгрес Міжнародної Асоціації політичних наук в Брісбені (Австралія) (21-25 липня 2018 року).
Сайт для 25-го Всесвітнього конгресу політичних наук IPSA, який відбудеться в Брісбені (Австралія), 21-25 липня 2018 року, тепер доступний!

На головну сторінку Карта сайту Контакти