Укр | Рус | Eng

 

Коротка інформація про Інститут

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України (до 1997 року – Інститут національних відносин і політології НАН України) утворено рішенням Президії Академії наук України 11 грудня 1991 року.

Інститут створений з метою поглибленої і всебічної розробки проблем, що набули особливого значення з проголошенням незалежності України. Йдеться про сучасну динаміку політичних інститутів і процесів, співвідношення політики і етнонаціональних відносин, необхідність вироблення нових парадигм етнонаціонального розвитку, запобігання конфліктності в етнонаціональній сфері, моделювання оптимальних варіантів етнополітики, технології управління сферами політичних і міжетнічних відносин, здійснення експертизи законопроектів, державних і недержавних програм розвитку в різних сферах суспільного життя.

В Інституті здійснюється підготовка кадрів вищої кваліфікації, діють аспірантура і докторантура.

Інститут підтримує широкі міжнародні зв’язки, бере участь у здійсненні спільних дослідницьких проектів з українськими і зарубіжними науковими установами та громадськими організаціями, веде активний діалог з представниками різних політичних партій, рухів, конфесій щодо оптимальних шляхів подальшого розвитку України.

 

Журнал
"Наукові записки"

3 (89)
Наукові записки 3 (89)

Новини

Зустріч директора Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Рафальського Олега Олексійовича з Головою Ради національних спільнот України Аванесяном Ашотом Дадікоєвичем
16 січня відбулася зустріч директора Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Рафальського Олега Олексійовича з Головою Ради національних спільнот України Аванесяном Ашотом Дадікоєвичем.
Зорич. О.О. Політичні ідентичності  в сучасній Україні: міська громада Полтави. Зорич. О.О. Політичні ідентичності в сучасній Україні: міська громада Полтави.
Вийшла з друку монографія Зорич О.О. «Політичні ідентичності в сучасній Україні: міська громада Полтави»
Розвиток і взаємодія єврейських громад на європейському просторі: монографія. Розвиток і взаємодія єврейських громад на європейському просторі: монографія.
Вийшла з друку колективна «Розвиток і взаємодія єврейських громад на європейському просторі»

Анонси подій

VІІ Конгрес політологів "Цивілізаційне самовизначення України наприкінці ХХ - початку ХХІ ст."
23 березня 2018 року в Інституті політичних і етнонацільнальних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України відбудеться VІІ Конгрес політологів "Цивілізаційне самовизначення України наприкінці ХХ - початку ХХІ ст."
Книга для солдата.
Співробітники Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України долучилися до акції #книга_для_солдата, яку започаткувала харківська письменниця і волонтер Юлія Ілюха.
Всесвітній конгрес Міжнародної Асоціації політичних наук в Брісбені (Австралія) (21-25 липня 2018 року).
Сайт для 25-го Всесвітнього конгресу політичних наук IPSA, який відбудеться в Брісбені (Австралія), 21-25 липня 2018 року, тепер доступний!

На головну сторінку Карта сайту Контакти